האם משטחי בטיחות נחוצים רק בגינות שעשועים

זו עובדה, פעם בגני הילדים היו מתקינים מתקני משחק ללא משטחי בטיחות. עם הזמן, הבינו שחייבים לשמור על הילדים באמצעים ייעודיים. סמוך לכל מתקן הוקמו משטחים לפעילות בטוחה יותר. וגם מחוץ לגני הילדים, כלומר בגינות שעשועים ובפארקים, החלו להזמין משטחים מיוחדים, לבטיחות עבור הילדים. אבל האם אותם משטחי בטיחות נחוצים אך ורק בגינות שעשועים? למען האמת, בהחלט לא. גם באתרים מסוג אחר לגמרי חשוב להתקין את המשטחים הללו, בצורה מקצועית ולרווחת הציבור כולו.

לשמור על כושר, בבטיחות מלאה

הרבה לפני הקורונה, כבר הוקמו בארץ הרבה פינות של מתקני כושר ופנאי, לרווחת הציבור. מתקנים אלה מאפשרים לציבור ולכל הגילאים לשמור על הכושר ולבצע פעילות גופנית נכונה. כל הרופאים מסכימים כי זו הדרך לשפר את הגמישות, להפעיל את הלב, לחזק את השרירים. וזה בחינם, פתוח לכל. על מנת לשמור על בטיחות המתאמנים, שחלקם בני נוער וחלקם אנשים בני הגיל השלישי, חשוב להתקין את משטחי הבטיחות. המשטחים הללו עד כה מנעו מהרבה אנשים להיפצע או להיפגע. מדובר בחומרים שיכולים לספוג חבלות ולמנוע נזק לרקמות רכות ואף לרקמות קשות. ובל נשכח כי לפעמים אפילו ילדים קטנים משתמשים במתקנים הללו (למרות שבדרך כלל הם מיועדים רק לבני נוער או למבוגרים).

פארק שעשועים

משטחי גומי בשילוב דשא סינטטי

בכל מקום ששם נחוצה בטיחות

משטחים ייעודיים לבטיחות נדרשים בעצם בכל מקום שבו מתקיימת פעילות אינטנסיבית, מאתגרת, משחק, ריצה, קפיצה וכדומה. זה לא משנה אם מדובר במתקנים למבוגרים או במתקנים לילדים, אמצעי בטיחות שומרים על המשתמש, על האיש הפעיל או האישה הפעילה, על הילד שמתרוצץ או על הילדה שקופצת. כך, אפשר למצוא את האמצעים החשובים הללו בגנים, בבתי ספר, במוסדות חינוך פרטיים, במגרשי ספורט, בפינות כושר.

רק דבר אחד צריך לוודא – שכל משטח בטיחות שמתקינים מצויד באישורים הנדרשים. אין לזלזל בתקנים של בטיחות ואין לוותר על רמה ועל איכות. תו תקן ואישור מוכר (כגון איזו – iso), כך אפשר להיות רגועים. שומרים על הילדים, שומרים על עצמנו, בכל מקום.

משטחי גומי נגד נפילה